pborg_pic

Автори: М.В. Алін, В.С. Алін      

Борги.

Як правильно давати гроші в борг. Як повернути борг.

Частина І.

Особи, які передають грошові кошти в борг, мають знати, що при передачі грошей в борг іншій особі, необхідно скласти письмову розписку або договір позики грошових коштів належним чином, так як, це є гарантією його повернення або стягнення.

Як правильно оформити розписку (договір позики) про передачу грошей в борг?

При написанні розписки необхідно зазначити:

  1. Прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, ідентифікаційний номер, серія паспорту та ким виданий, місце реєстрації та мешкання позичальника (особа, яка отримує грошові кошти в борг).
  2. Прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, ідентифікаційний номер, серія паспорту та ким виданий, місце реєстрації та мешкання позикодавця (особа, яка передає грошові кошти в борг).
  3. Вказати яку суму позикодавець передає, а позичальник отримує в борг.
  4. Обов’язково вказати день, місяць та рік, коли позичальник зобов’язується повернути борг. Тому, що право вимоги про повернення боргу у позикодавця виникає на наступний день після закінчення строку повернення боргу та у цьому випадку позовна давність складає 3 роки з вказаної у розписці дати.
  5. За домовленістю сторін, встановлюються проценти за користування грошима. У разі не виконання позичальником своїх зобов’язань, наприклад, у разі не повернення у встановлений строк повернення боргу, позичальник зобов’язується сплачувати позикодавцю 5-ть відсотків від основної суми боргу щомісячно (може бути встановлені інші відсотки та на інших умовах, більш вигідніших для позикодавця). Розписка може бути безпроцентною.
  6. Розписка підписується позичальником у присутності позикодавця з зазначенням дати її складання. Дата складення розписки є обов’язковою.

Ви повинні знати, якщо Ви передали в борг гроші, при цьому не отримали розписку, та через деякий час, позичальник пообіцяв повернути Вам грошові кошти пізніше, при цьому виявив бажання написати розписку про те, що він колись взяв в борг у Вас гроші і не зазначив, що зобов’язується повернути гроші, то Ви у цієї особи ніколи борг не заберете. З такою розпискою Ви не захистити свої права в суді, Вам буде відмовлено у задоволенні позовних вимог про стягнення боргу.

Не допускайте, щоб у розписці позичальник написав замість «доларів США» – «у.е.», так як такої одиниці – «у.е.» не існує, та суд не стягне борг на Вашу користь! Вже існує судова практика з таких помилок, навіть, якщо будуть дотримані сві вимоги її складання.

Примірник боргової розписки.

Розписка.

Я, П.І.П., 01.01.1999 року народження, ідентифікаційний номер 1234567890, паспорт серії КК 212131 виданий Приморським ВП м. Одеси 02.02.2015 року, зареєстрованого за адресою: м. Одеса, вул. Пушкінська, буд.3, кв. 1, мешкаю там же, беру в борг у  П.І.П., 12.05.1990 року народження, ідентифікаційний номер 0987654321, паспорт серії КК 547698 виданий Малиновським РВ ОГУ УМВС України в Одеській області 15.06.2004 року, зареєстрованого за адресою: м. Одеса, вул. Б. Хмельницького, буд. 100, кв. 50 грошові кошти в сумі 20000 (двадцять тисяч) доларів США.

Я, П.І.П., зобов’язуюсь повернути борг, П.І.П., в повному обсязі 20.03.2017 року.

У разі не повернення боргу, або не в повному обсязі, зобов’язуюсь сплачувати позикодавцю 5 (п’ять) відсотків від основної суми – щомісячно (або: 1000 доларів США – щомісячно. Грошові кошти отримав в день складення розписки.

20.01.2016 року                                 підпис             П.І.П.

Борги

Коментарів

  • Залиште перший коментар...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *